Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

Sign in to follow this  
Followers 0
majoр

Југославија: Ко? Како? Зашто?

51 одговора у овој теми

43 minutes ago, RYLAH said:

Само је питање колико је то тада било реално, односно колико је било могуће. У једном сведочењу Владике Николаја, који се у једној ситуацији нашао да буде преводилац Николи Пашићу, рекао је даљ је дошао енглески високи представник и ултимативно рекао или југославија или ништа, нема ништа од проширења Краљевине Србије онако како је Србија то замислила. Натерали су нас, под претњом да ће нас сада Антанта напасти, и да се повучемо из Албаније, из оних области које смо сматрали историјски нашима и где је живео српски народ.

Можда али дај неки доказ пошто је Свети владика Николај један од ретких умних Срба био против Југославије.

Друго, ако си прочитао шта је регент Александар рекао Војводи Мишићу, нигде се не спомињу некакве претње Србији него напротив Регент каже Војводи да ако не буде Југославије да ће Италија окупирати и Хрвате и Словенце.

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама
Управо сада, majoр said:

Можда али дај неки доказ пошто је Свети владика Николај један од ретких умних Срба био против Југославије.

Друго, ако си прочитао шта је регент Александар рекао Војводи Мишићу, нигде се не спомињу некакве претње Србији него напротив Регент каже Војводи да ако не буде Југославије да ће Италија окупирати и Хрвате и Словенце.

Ма читао сам, наравно, и није Војвода Мишић био једини умни Србин тог доба који се апсолутно противио стварању Југославије, а што се италијанске окупације тиче, капирам више да је то било у контексту тога да никоме не треба ојачана Италија на границама. Ово за Владику Николаја сам прочитао негде, заборавио сам сад и где, само знам да је одавно то било, и да је то после он лично негде написао.

Не мораш да узмеш као неки доказ, пошто сам и сам свестан како звучи то "негде сам га прочитао, не знам, тачно где", само сам илустровао да мислим да наше руководство није било толико глупо или кратковидо да не види очигледне ствари (да се Срби и Хрвати никако не слажу), него да су увек морали да имају и друге ствари у виду, и да су рачунали да ће успети ипак да се изборе, али нису.

Подели овај одговор

Линк према одговору
1 minute ago, RYLAH said:

Ма читао сам, наравно, и није Војвода Мишић био једини умни Србин тог доба који се апсолутно противио стварању Југославије, а што се италијанске окупације тиче, капирам више да је то било у контексту тога да никоме не треба ојачана Италија на границама. Ово за Владику Николаја сам прочитао негде, заборавио сам сад и где, само знам да је одавно то било, и да је то после он лично негде написао.

Не мораш да узмеш као неки доказ, пошто сам и сам свестан како звучи то "негде сам га прочитао, не знам, тачно где", само сам илустровао да мислим да наше руководство није било толико глупо или кратковидо да не види очигледне ствари (да се Срби и Хрвати никако не слажу), него да су увек морали да имају и друге ствари у виду, и да су рачунали да ће успети ипак да се изборе, али нису.

Шта ћемо са масонеријом ? Карађорђевићи су масони. Пола владе Србије у "кецељицама". Упркос, извештају са терена који добија од команданта "који нема длаке на језику", Регент Александар остао при своме (?!). Зашто ? Глуп, луд или не слуша себе него неку Ложу ?

Подели овај одговор

Линк према одговору
Управо сада, majoр said:

Шта ћемо са масонеријом ? Карађорђевићи су масони. Пола владе Србије у "кецељицама". Упркос, извештају са терена који добија од команданта "који нема длаке на језику", Регент Александар остао при своме (?!). Зашто ? Глуп, луд или не слуша себе него неку Ложу ?

Брате, мислим да је та прича неозбиљна, у најмању руку. Најбоље је сад да за своје историјски лоше процене и одлуке критикујемо масоне, трилатералу, рептиле, итд.

Југословенска идеја је постојала још у време Анексионе кризе, и заговорници те идеје су били људи из Црне руке (тешко да за њих можеш да кажеш да нису патриоте). На фору југословенства су и регрутовали Хрвате и муслимане у Младу Босну. Југословенска идеја је нама служила да делујемо према словенском народу у АУ монархији и да их тиме слабимо и стварамо им унутрашње тензије. Касније, кад је избио Први св. рат, југослаовенска идеја је опет искоришћена да се прокламује као наш ратни циљ, опет са истим циљем. Али кад је рат већ почео, Србија се борила за своје сопствено територијално проширење, а Југословенски клуб опет покушала (неуспешно) да искористи у сврхе пропаганде према словенском становништву у АУ, као и углед појеидних чланова Југословенског клуба према светским силама. 

Али наша се позиција драстично погоршала кад је Русија изашла из рата, и највише што смо могли да добијемо је Југославија. Нисмо успели да задржимо ни делове Албаније које смо окупирали. Да су нас некакви масони гурали, ваљда бисмо успели макар то да освојимо. 

Мислим да се ипак ради о лошој процени наше државе, и о сплету околности после Првог светског рата.

Подели овај одговор

Линк према одговору
2 minutes ago, RYLAH said:

Брате, мислим да је та прича неозбиљна, у најмању руку. Најбоље је сад да за своје историјски лоше процене и одлуке критикујемо масоне, трилатералу, рептиле, итд.

Југословенска идеја је постојала још у време Анексионе кризе, и заговорници те идеје су били људи из Црне руке (тешко да за њих можеш да кажеш да нису патриоте). На фору југословенства су и регрутовали Хрвате и муслимане у Младу Босну. Југословенска идеја је нама служила да делујемо према словенском народу у АУ монархији и да их тиме слабимо и стварамо им унутрашње тензије. Касније, кад је избио Први св. рат, југослаовенска идеја је опет искоришћена да се прокламује као наш ратни циљ, опет са истим циљем. Али кад је рат већ почео, Србија се борила за своје сопствено територијално проширење, а Југословенски клуб опет покушала (неуспешно) да искористи у сврхе пропаганде према словенском становништву у АУ, као и углед појеидних чланова Југословенског клуба према светским силама. 

Али наша се позиција драстично погоршала кад је Русија изашла из рата, и највише што смо могли да добијемо је Југославија. Нисмо успели да задржимо ни делове Албаније које смо окупирали. Да су нас некакви масони гурали, ваљда бисмо успели макар то да освојимо. 

Мислим да се ипак ради о лошој процени наше државе, и о сплету околности после Првог светског рата.

Не разумем зашто масонерију избацују из историје уопште ?

Југословенска идеја је зачета још у XIX веку.

Докажи да је " југословенска идеја..нама служила да делујемо према словенском народу у АУ монархији и да тиме слабимо и стварамо им унут. тензије. Када је избио Први св. рат, југословенска идеја је опет искоришћена да се прокламује као ратни циљ". То је логично али даље " ...кад је већ рат почео, Србија се борила за сопствено територијално проширење" одбијајући Лондонски уговор 1915.. и  предлог Војводе Мишића Регенту Александру (?!). 

Даље, Српска Војска да упада у Албанију ( који није ратни циљ Србије ) а тамо Призренска Лига се организовала и упала у Србију 1919 ("Дренички устанак").

http://www.srpsko-nasledje.rs/sr-c/1998/02/article-08.html

Ни претече ОВК нису били сами у борби против Српске Војске 1919. Под покровитељством Италије, а по наредби бившег краља ЦГ Николе "зеленаши"  крећу на српске снаге безбедности ( "Божићни устанак" ). Оба устанка, Српска Војска је угушила. Каква Албанија какви бакрачи ?

http://www.in4s.net/bozicna-pobuna-terorizam-presvucen-u-romanticni-mit/

Подели овај одговор

Линк према одговору

ЕУ растурила Југославију ( "Бадинтерова комисија" из 1991.) сада ЕУ жели да обнови Југославију или како кажу "Западни Балкан" ??

https://www.rtvbn.com/3856176/eu-krece-u-ofanzivu-na-zapadni-balkan

Подели овај одговор

Линк према одговору
On 2.3.2017. at 9:53 PM, majoр said:

Брале а ја теби кажем издржите да будете Срби, ако и не верујете у Бога поштујте СПЦ и говорите српским језиком ( никако екавицом ) и Србија ће доћи. Ма може Мило Гора да буде и званично примљена у НАТО.

Хвала Богу да се неко слаже са мном да је српски и ијекавица,а не само екавица. Хвала Богу да се нађе још таквих људи.

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада
Sign in to follow this  
Followers 0

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.