Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

Далматинац

Разни цитати, народне изреке и поучне приче

97 одговора у овој теми

Волим кад видим искру у живом човеку. И верујем да си жив онда кад имаш моћ да оживљаваш! Вештина је то која се увежбава. Свакодневно. Није довољно да дишеш, потребно је да сијаш. Да те примете. Не други људи, нити медији. Да те примети сунце, звезде, живот. Покажи се. Подигни руку, јави се и реци зашто си ту, шта хоћеш, чему стремиш. Док ти то не знаш, никог нећеш моћи да убедиш да си стварно жив. Џаба си беспрекоран по људским мерилима. За живот је поребно више. Ватра у којој ћеш спалити све осим мисије због које си овде!

"Не бих ово могла без тебе"
Бранкица Дамјановић

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама

Стиже пролеће, жао ми је свих оних којима није важно.

Душко Радовић

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору

Маловерје

Једна жена је питала свештеника да ли сме да верује врачки и хороскопу.

- Не смете – одговори свештеник – будући да обоје потпадају под велики грех.

– Како то, баћушка? – изненади се жена. – Недавно сам прочитала у хороскопу који ће ми дан бити лош. Како је било наведено тако се и десило: у куповини су ме покрали, на послу доживех непријатности, а момак и ја се посвађасмо.

– А ти не веруј – одговори баћушка – и то НЕЋЕ имати никакве власти над тобом! Сав живот православног човека зависи од Божјег промисла, његове горуће молитве и праведних дела. Своје поверење дужна си указати милости Божијој, а не веру своју посвећивати томе што ти је црна мачка прешла пут.

Ипак, жена учини по своме. Почела је да купује књиге за врачање, читала је хороскопе и предвиђања по дневној штампи. И отада кренуше да јој се догађају наопаке ствари. Гледала је који је дан по хороскопу добар за куповину накита, па је купила златне минђуше код Цигана. Злато се показало лажно.

Други пут је нашла у календару да одређени дан није добар за лечење, те одби да пође у болницу и озбиљно се разболела. Присетила се тада шта јој је баћушка говорио, али је већ било касно.

Господ допушта да се прогнозе ОБИСТИНЕ када је човек слаб у вери или живи у безбожништву, не предајући се милости Божијој, већ се равнајући према линијама на длану, кафеном талогу или астрологији. То је праведна казна Божија - за маловерје!

Подели овај одговор

Линк према одговору

Објавио (уређено)

Чудесан човек

Рекоше једном човеку:

- Ви сте алави као пас!

- Да – сагласи се он – алав сам попут пса.

Затим му рекоше:

- Ви сте тврдоглави као коњ!

– Да, ја сам тврдоглав као коњ! – сагласи се он и са тим.

Видећи такво понашање, људи се зачудише и упиташе тог чудесног човека:

- Гле, Вас су назвали псом и коњем и Ви се сагласисте. Да нисте магарац?

– Да, ја сам магарац – рече сагласно.

Сви слегнуше раменима а неко примети замишљено:

- Знате, има у свему томе нечег људског.

Стари монах је рекао: Смирење пролази сву земљу и не наилази на препреке ни на земљи ни на небу.

Аутор: Монах Симеон Атонски

Уређено од Даниела

Подели овај одговор

Линк према одговору
4 hours ago, Даниела said:

Маловерје

Једна жена је питала свештеника да ли сме да верује врачки и хороскопу.

- Не смете – одговори свештеник – будући да обоје потпадају под велики грех.

– Како то, баћушка? – изненади се жена. – Недавно сам прочитала у хороскопу који ће ми дан бити лош. Како је било наведено тако се и десило: у куповини су ме покрали, на послу доживех непријатности, а момак и ја се посвађасмо.

– А ти не веруј – одговори баћушка – и то НЕЋЕ имати никакве власти над тобом! Сав живот православног човека зависи од Божјег промисла, његове горуће молитве и праведних дела. Своје поверење дужна си указати милости Божијој, а не веру своју посвећивати томе што ти је црна мачка прешла пут.

Ипак, жена учини по своме. Почела је да купује књиге за врачање, читала је хороскопе и предвиђања по дневној штампи. И отада кренуше да јој се догађају наопаке ствари. Гледала је који је дан по хороскопу добар за куповину накита, па је купила златне минђуше код Цигана. Злато се показало лажно.

Други пут је нашла у календару да одређени дан није добар за лечење, те одби да пође у болницу и озбиљно се разболела. Присетила се тада шта јој је баћушка говорио, али је већ било касно.

Господ допушта да се прогнозе ОБИСТИНЕ када је човек слаб у вери или живи у безбожништву, не предајући се милости Божијој, већ се равнајући према линијама на длану, кафеном талогу или астрологији. То је праведна казна Божија - за маловерје!

Ја мислим да Црква претерује од опасности које може проузроковати праћње хороскопа.

То је за жене разонода која нужно не мора да их одбије од Бога.

Нпр. Црква не обраћа пажњу како спорт, нарочито фудбал ( "најважнија споредна ствар на свету" ) утиче на мушкарце. Колико је фудбал однео живота а колико хороскоп па и враџбине ?

Подели овај одговор

Линк према одговору

Објавио (уређено)

пре 32 минута , majoр said:

Ја мислим да Црква претерује од опасности које може проузроковати праћње хороскопа.

То је за жене разонода која нужно не мора да их одбије од Бога.

Нпр. Црква не обраћа пажњу како спорт, нарочито фудбал ( "најважнија споредна ствар на свету" ) утиче на мушкарце. Колико је фудбал однео живота а колико хороскоп па и враџбине ?

Не знам ја мислим да ништа није претерано, није лоше да се о томе прича, пише, па сад некоме буде и на корист.. То важи и за спорт, такође свети оци не мисле баш добро о спорту. Уствари све што иде из крајност у крајност није добро. Ђаво је Еви, а Ева Адаму, рекао да ће после једења забрањеног плода бити као богови. Окусили су и – умрли, одвојивши се од Бога Који је Живот. Искушење се понавља и данас.

Уређено од Даниела

Подели овај одговор

Линк према одговору

Zdravi vukovi i zdrave žene dele određene psihičke sličnosti: istančana osetila, zaigran duh i pojačana sposobnost za odanost. Vukovi i žene po prirodi su skloni povezivanju, ljubopitljivi su i poseduju veliku izdržljivost i snagu.

"Žene koje trče sa vukovima" -Klarisa Pinkola Estes

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.