Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

Далматинац

Разни цитати, народне изреке и поучне приче

99 одговора у овој теми

Ову народну ми је отац у аманет оставио:

"Када би свака буба мед скупљала, говноваљ би највише накупио"

2 people воле ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама

"Колико сам само пута чуо малоумну реченицу :"Не занима ме шта педери раде међу своја четири зида само немају право да ми парадирају јавно по улици". Ово је индивидуалистички образац који као мантру понављају слуђени људи уопште се не питајући како је могуће изрећи , нешто тако имбецилно. Значи људи могу слободно да се дрогирају , убијају , коитирају дјецу , спавају са лешевима , содомирају...само је битно да ми то не видимо својим очима ?! Погледајте тај степен неодговорности и немања колективне свијести. Погледајте ту нељубав према ближњем. Видите ли ту стравичну црту себичности и социјалне аутистичности ? То је тај монструм индивидуализма који је нарочито карактеристичан за данашње Србе. Због таквог болесног односа "Ја , ја и само ја" имамо армију егоманијака и народ појединаца без осјећаја за породицу , друштво , државу и цркву.

Срђан Мркаја

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору

Нећете ми замерити, господо, што сам пре свега Рус и што су ми најближи интереси Русије, али вас уверавам да сам одмах после тога Србин и да су ми најближи интереси Српског народа. | Вы меня не упрекнёте, господа, что я прежде всего Русский и что мне ближе всего интересы России, но я вас уверяю, что сразу после этого я - Серб и что мне ближе всего интересы Сербского народа. 

Свети цар-Мученик Николај II Романов

3 people воле ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
11 minutes ago, Далматинац said:

Нећете ми замерити, господо, што сам пре свега Рус и што су ми најближи интереси Русије, али вас уверавам да сам одмах после тога Србин и да су ми најближи интереси Српског народа. | Вы меня не упрекнёте, господа, что я прежде всего Русский и что мне ближе всего интересы России, но я вас уверяю, что сразу после этого я - Серб и что мне ближе всего интересы Сербского народа. 

Свети цар-Мученик Николај II Романов

Вечна му Слава. Нешто слично је рекао Роберт Де Ниро. Него, да ли знаш када и у којој прилици је то изговорио Свети цар-мученик ? 

Подели овај одговор

Линк према одговору

ПРИЧА О ОСЕЋАЊИМА
На крају једног поља стајаше Љубав и Самоћа и посматраше млади заљубљени пар. Самоћа рече Љубави:
- Кладим се, да ћу их раставити.
Љубав узврати:
- Сачекај само мало! Дај ми шансу да проверим само једну ствар код њих, а после тога можеш да одеш код њих колико год хоћеш пута.
Самоћа се сложи са тим. А Љубав се приближи заљубљенима, додирну их, погледа их у очи и спази у њима сјај.
Врати се назад и рече Самоћи:
- Хајде, сада је ред на тебе!
- Не, – одговори Самоћа – Сада ништа не могу да направим, сада су њихова срца испуњена љубављу. Доћи ћу мало касније.
Протече неко време и Самоћа наврати покрај куће оног заљубљеног пара и виде младог оца и младу мајку са новорођеном бебом. Самоћа се била надала, да ће их до тада напустити љубав и нестрпљиво ишчекујући, прекорачи преко њиховог прага. Но погледавши им у очи, она виде само Захвалност.
Окрену се назад и рече:
- Доћи ћу касније…
Протече још доста времена и Самоћа се појави поново пред њиховим вратима и зачу дечију вриску. Отац се тек вратио са посла уморан, а мајка је успављивала децу. Самоћа се опет понада, да ће овог пута моћи да их растави, јер како рече: „Прошло је толико времена и Љубав и Захвалност би досад већ требали да напусте њихова срца.” Но погледавши им у очи, она сада спази у њима Поштовање и Разумевање.
- Доћи ћу касније, рече и овог пута и окрену се и оде.
Протече опет много времена. И Самоћа се, по обичају, још једном појави пред домом заљубљених. Примети сада да су им деца већ била порасла. Седи отац је нешто објашњавао синовима, а мајка је припремала вечеру у кухињи. Загледавши им се у очи, Самоћа се још једном разочара, видевши овај пут у њима Поверење.
Протече највише времена од тада. И Самоћа још једном сврати у исти дом. Запазила је сада да унучад одлазе од куће, а да крај камина остаде да сједи растужена и онемоћала старица. Самоћа је погледа и славодобитно рече:
- То је то, дошао је коначно и мој тренутак!
Хтеде затим да јој погледа у очи и да се увери, но истог трена старица устаде и изађе из куће. Самоћа крену за њом. Ускоро, некада млада девојка, а сада стара жена, стиже до гробља и седе поред једног гроба. Беше то гроб њеног супруга.
- Изгледа, да сам ипак закаснила – рече Самоћа. – Време је довршило оно што је био мој задатак.
Тек тада се Самоћа загледа у расплакане очи старице, и у њима виде по први пут УСПОМЕНУ: Успомену на Љубав, Захвалност, Поштовање, Разумевање и Поверење.

4 people воле ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
On 7.2.2017. at 10:50 PM, Sofija said:

" Proci ce sve. Samo dusa, obraz i ono sto je dobro, ostaje vecno."

Patrijarh Pavle

Ово је у ствари парафраза Његошеве

Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довјека

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
пре 1 минут , Снежана said:

Ово је у ствари парафраза Његошеве

Jeste :) 

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.