Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

majoр

Стаљин

174 одговора у овој теми

Jelena, написао такве глупости да је дуго демонтира. Ја негде да се понизи или осрамоти националне мањине? Зашто сте одлучили да, ако сам руски званично обзнацхат нужно бити убијени или премештени у гето? Ви нешто збуњена - миграција са једне територије на другу, а одликује масовних стрељања више од бољшевика, не руси. И на основу онога што се говори о је примјер руског Климкина или Сердуков? Климкин јер је из Украјине, и Сердjуков, јер је руси и ништа се изненадио да је украо?

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама
On 02.04.2017 at 6:03 PM, Роман said:

Ко није био Рус у првом саставу Совјета народних комесара? Стаљин није био Рус, и ко још?

Невски, Чичејски, Бруевич, Трутовски, Подвојски, Горбунов, Риков, Миљутин, Шљапњиков...да не набрајам. Ко није Рус од њих? Шотман и Штејнберг нису били православци, али се нису изјашњавали као Јевреји (постојала је та опција давно, у смислу синтезе религије и националности; тако се изјашњавао Троцки, а знамо како је он прошао по Стаљиновом доласку на чело државе). Успут, раздвојимо националност од религије.

Лењин се на једној од регистрација московске организације РКП(б) од 17.11.1920. изјаснио као ''великорус''.

Као када бих ја питао да ли су Врангел, Корњилов, Штејфон и други ''бели'' били чистокрвни Руси...Нису, али мени тај аргумент нема никакву тежину...Били су руске патриоте, опредељене за пут који се разликовао од бољшевичког.

Успут, Катарина Друга од Холштајн-Готорпа, Немица рођена на немачкој територији, од немачких родитеља, никада није била проблем. Романови од краја 18. века нису чистокрвна руска династија. Може се чак рећи да је Императора Николаја Другог та вера у своје сроднике, нарочито оне из Лондона, коштала и живота.

На крају, морам рећи  да се бојим да ћемо Јелена и ја бити етикетирани као беспоговорни заштитници бољшевика, иако то никако нисмо. Надам се да то тога неће доћи, јер треба располагати чињеницама.

Знам историју Русије. Ја сам апсолутно нормалан став према људима који су заправо допринели развоју земље, који поштује своју традицију и воли свој народ, без обзира на њихово порекло.  

Лењин се на једној од регистрација московске организације РКП(б) од 17.11.1920. изјаснио као ''великорус''.

Роман, ја могу да пишем у националној колони "Марсовог", и да убеде јавност да сви можемо сложити.

Подели овај одговор

Линк према одговору
On 02.04.2017 at 0:12 AM, Jелена said:

Да додам. На митинзима 26. марта, са жутим паткама, били су 1) захтеви за промену Устава, 2) руски националисти РНЕ. Тако да потпуно разумем зашто се у нашем друштву промовише идеја промене Устава и повреде права Руса. И за кога jе то потребно. Свакако - не за нас. Довољно је сетити, ко је био на челу "руских маршева". Марк Израиљевич Гаљперин. Оj веj! xD Руски националиста!

fcf16a962373.jpg

Пишеш о томе шта имају веома нејасну идеју. Прво Халперин, није националиста, а није вероватно да је он овде као организатор заједничке акције са националистима. Друго, на "руске марше", колико ја знам позивамо све који су националисти или спремна за дијалог са националистима (тј препознаје националисте као структуре). Либерали, монархисти, фудбал хулигани и тако даље.

Подели овај одговор

Линк према одговору

Објавио (уређено)

Због тога, сви можемо увјерити да ниси комуниста, и од рођења, али ипак, могуће је без издао вредности, да мисли као комуниста и да као комуниста. Или предају било који "културни марксизам" негде. Узгред, не посебно:D

Уређено од Сибир
признао граматичка грешка

Подели овај одговор

Линк према одговору

Један мислилац је рекао да су неке тврдње "испод нивоа критике". 

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору

9318664712dd.jpg

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.