Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

majoр

Стаљин

174 одговора у овој теми

пре 4 сати , Jелена said:

Знате, то зависи од интерпретације. Постоје Срби који поштују Тита. Али jа из овог не доносим закључке да сви Срби воле Тита. Jер схватам да то би било погрешно тумачење. И сматрам да "воле" - уопште ниjе одговарајућа реч у овом случаjу.

Ево резултати истраживања Сверуског центра за истраживање јавног мњења у 2013.

https://ria.ru/society/20130305/925898796.html
Не мислим да се ови резултати може описати изразом "Руси воле Стаљина". Било би превише поједностављено.
Ја сам једна од оних 45% који сматрају да је Стаљин урадио и добре и лоше ствари. Али неки Срби тумаче моју позицију као "ти обожаваш Стаљина". O.o Шта да радим...

"Жале за СССР-ом" - ово је још више слојевита структура. Узимаjући у обзир да "жале за СССР-ом" и неке младе људе који никада нису живели у СССР-у.

Ја сам питање поставио,јер ме је занимало зашто га воле,и успоредио сам са Титом,јер и Срби и даље обожавају Тита,и жале за Југославијом. Питање сам поставио,из разлога што ме је занимало зашто смо по томе јако слични,и што волимо оне који су нас газили више,него што су на с цијенили.

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама
пре 1 минут , Радован Силни Крајишник Јовчић said:

Ја сам питање поставио,јер ме је занимало зашто га воле,и успоредио сам са Титом,јер и Срби и даље обожавају Тита,и жале за Југославијом. Питање сам поставио,из разлога што ме је занимало зашто смо по томе јако слични,и што волимо оне који су нас газили више,него што су на с цијенили.

Е ја видиш поштујем Тита јер је у његово време владао какав такав ред, али сам далеко од тога да "обожавам" тог српског злотвора. Како ти се то уклапа?

Подели овај одговор

Линк према одговору
пре 5 сати , Jелена said:

Знате, то зависи од интерпретације.

Буди без бриге Јелена. 100% ћеш бити погрешно схваћена. Ја сам на то већ навикао на овом форуму.

2 people воле ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
пре 8 минута , Радован Силни Крајишник Јовчић said:

волимо оне који су нас газили више,него што су на с цијенили.

Стаљин није нас газио. Стаљин jе створио моћну и велику државу коjа jе током дугог времена држала равнотежу снага у свету. Неки од наших стручњака кажу да за Русе добробит државе стоји изнад личног благостања. Ми процењуjемо улогу наших владара управо на основу ове позиције. Да ли је било лако Русима у време Петра Великог и Катарине Велике? Ниjе. Али ми пре свега гледамо шта су они урадили за Русију.

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
пре 9 минута , Varsonufije said:

Е ја видиш поштујем Тита јер је у његово време владао какав такав ред, али сам далеко од тога да "обожавам" тог српског злотвора. Како ти се то уклапа?

На неки начин,и јеси у праву,али било је и бољих српских владраи,и прије Тита у коме је био већи ред, па их не волимо ни приближно као Тита.

Подели овај одговор

Линк према одговору
Управо сада, Jелена said:

Стаљин није нас газио. Стаљин jе створио моћну и велику државу коjа jе током дугог времена држала равнотежу снага у свету. Неки од наших стручњака кажу да за Русе добробит државе стоји изнад личног благостања. Ми процењуjемо улогу наших владара управо на основу ове позиције. Да ли је било лако Русима у време Петра Великог и Катарине Велике? Ниjе. Али ми пре свега гледамо шта су они урадили за Русију.

Разумијем те,али било је и прије њега владара које си навела,а били су такође родољуби Русије,па није случај. И у томе случају се опет подударамо ми Срби са вама Русима. У прошлости смо имали велике владаре који су држали бољи ред у држави,а нису нас газили,али даље волимо оне које нас газе,и јебу у здрав мозак. Извини на изразу. То је оно што ме мало чуди !?

Подели овај одговор

Линк према одговору

Објавио (уређено)

Па Тито нам је највише у сећању... Ја га се сећам још док је био жив.

Уређено од Varsonufije

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.