Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

Sign in to follow this  
Followers 0
Sofija

Хомосексуализам и педофилија у католичкој цркви

45 одговора у овој теми

11 minutes ago, Saintcruix said:

Čuo sam ga negde, ali nikad ga nisam kapirao. A što crkvu zanimaju nečije sexualne prakse? Da li je Isus negde govorio o tome? Ne provociram, zaista me zanima što je to tako važna tema među hrišćanima - sex uopšte, a posebno te kinky prakse?

Gospod Isus Hrist, da se tako izrazim, prihvata seksualne odnose samo u braku muškarca i žene. Ostalo je blud, preljuba, razvrat....

http://www.pravoslavni-odgovor.com/Svet_oko_nas/seksualnost.htm

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама

Аууу, какав језив текст. Колико мржње и одвратности према телесном сједињењу људи чак и у браку. На страну неписменост, али аутор се видно гнуша било каквог сексуалног општења. Него, нигде не наводи Исусове речи, како би потврдио ове скандалозне тезе. Па дс ли је могуће да неко доживљава веру на овако мрачан и језив начин. Пре свега, чини ми се да је жалосно и јадно толико се гнушати тела и телесности.

Овај део ми је посебно карактеристичан:

"Свети Мученици и Валеријан су се од прве брачне ноћи договоренога брака заветовали да ће се потпуно посветити Богу. Они су у време снажних римских гоњења у раној Цркви били сједињени у духовној вези и после велике борбе за Веру, умрли су заједно као Мученици због љубави према Христу."

Ако се не варам, у тексту недостаје име жене, која е ушла у такав брак. Али, право је питање, која је уопште сврха уласка у целибатни брак? Мени то заиста не делује похвално, него монструозно. Што људи који овако мисле једноставно не иду у манастире, него ово проповедају као пожељан начин живота?

И најзад, из овога би се закључило да су они који чак и у браку улазе у телесне односе, неки људи ниже вредности - бар уколико су ово у "тексту" некакви идеали ка којима би требало тежити. Срећом, ово није православље какво ја познајем. А ни у Исусовим ставовима нисам приметио ништа слично, мада се сви ови позивају на њега (али га не цитирају, јер и немају шта).

Баш жалосно... :(

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
пре 15 сати , Ayla said:

Naravno, i kao takvi prvo svoje domove treba da očistite.

Слажем се са тиме Ајла,ако се тако зовеш. Све се прво чисти у своме дворишту,па у сусједном дворишту,па тек онда се иде дизати народ,а код нас је све наопако,и окренуто.

2 people воле ово

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада
Sign in to follow this  
Followers 0

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.