Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

Sign in to follow this  
Followers 0
zeljko

ИТ сектор у Срба

15 одговора у овој теми

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама

Buducnost svjetske ekonomije lezi na IT sektoru i na novoj industrijskog revoluciji koju ce da izazovu 3D stampaci u masovnoj proizvodnji, srbija bi trebala da vec ima nacionalne institute koji se bave tom problematikom, ali vlada nema sluha za to izgleda, vec cemo kao i uvijek do sada sve nijemo da posmatramo i da se zadnji ukljucimo u utrku kad vec odavno sve staze budu zauzete, takodjer srbija bi trebala da modernizuje poljoprivredu, hrana ce u buducnosti biti sve skuplja roba koja se jos jako dugo vremena  nece mozi proizvoditi siteticki u hemijskoj industriji

Подели овај одговор

Линк према одговору
14 hours ago, Кордун said:

Buducnost svjetske ekonomije lezi na IT sektoru i na novoj industrijskog revoluciji koju ce da izazovu 3D stampaci u masovnoj proizvodnji, srbija bi trebala da vec ima nacionalne institute koji se bave tom problematikom, ali vlada nema sluha za to izgleda, vec cemo kao i uvijek do sada sve nijemo da posmatramo i da se zadnji ukljucimo u utrku kad vec odavno sve staze budu zauzete, takodjer srbija bi trebala da modernizuje poljoprivredu, hrana ce u buducnosti biti sve skuplja roba koja se jos jako dugo vremena  nece mozi proizvoditi siteticki u hemijskoj industriji

Drzava za to i ne treba da ima sluha. Treba da skloni poreze i Srbi ce se jako brzo ukljuciti u frku, otvoriti firme i slicno. Bolje to nego da Vucic i Dacici odredjuju ko ce u IT industriji da prosperira  a ko nece kroz "drzavne intervencije"

Подели овај одговор

Линк према одговору
пре 35 минута , LiberalniDesnicar said:

Drzava za to i ne treba da ima sluha. Treba da skloni poreze i Srbi ce se jako brzo ukljuciti u frku, otvoriti firme i slicno. Bolje to nego da Vucic i Dacici odredjuju ko ce u IT industriji da prosperira  a ko nece kroz "drzavne intervencije"

ти брате мислиш да су порези та баријера која српским бизнисменима  одузима слух ѕа развој технологија?

Подели овај одговор

Линк према одговору
1 hour ago, Кордун said:

ти брате мислиш да су порези та баријера која српским бизнисменима  одузима слух ѕа развој технологија?

Da. Evo ja buraz poceo da se bavim nekim freelancingom. Radimo po malo, okuplja se ekipa prosirujemo znanja. Ne pravimo neku paru, po par stotina evra mesecno svako od nas. Sve to naravno van poreskog sistema. Kada bi nama koji sada radimo to drzava uzela od onoga sto zaradimo poreze mi bi jednostavno prekinuli da radimo jer, nema vajde.

E sad zamisli koliko takvih postoji u srbiji koji bi rado radili nesto vezano za it ali im se jednostavno ne isplati zbog poreza ni da pocnu. Neka od tih firmi (mozda bas moja) bi mozda naprabila nesto veliko, ali ovako posto nikad nisu ni stvorene jer im stoje velike barijere nece da postanu nista veliko. 

to ti je moj rezon, sta ja primecujem da se desi. Mnogo se malih firmi, koje bi mozda postale velike, ugase zbog toga sto ne mogu da izdrze namete. 

Подели овај одговор

Линк према одговору
пре 5 минута , LiberalniDesnicar said:

Da. Evo ja buraz poceo da se bavim nekim freelancingom. Radimo po malo, okuplja se ekipa prosirujemo znanja. Ne pravimo neku paru, po par stotina evra mesecno svako od nas. Sve to naravno van poreskog sistema. Kada bi nama koji sada radimo to drzava uzela od onoga sto zaradimo poreze mi bi jednostavno prekinuli da radimo jer, nema vajde.

E sad zamisli koliko takvih postoji u srbiji koji bi rado radili nesto vezano za it ali im se jednostavno ne isplati zbog poreza ni da pocnu. Neka od tih firmi (mozda bas moja) bi mozda naprabila nesto veliko, ali ovako posto nikad nisu ni stvorene jer im stoje velike barijere nece da postanu nista veliko. 

to ti je moj rezon, sta ja primecujem da se desi. Mnogo se malih firmi, koje bi mozda postale velike, ugase zbog toga sto ne mogu da izdrze namete. 

pa super ti je ideja, ali sta drzava od tebe ima, koristis njenu infrastrukturu, zavrsio si drzavnu skolu, srpska vojska te branila u zadnjem ratu, od cega ce da zive doktori, profesori, vojnici, policajci, od cega ce da se gradi infrastruktura itd... kad ce neki privatnik da napravi most preko dunava da je besplatan za upotrebu

Подели овај одговор

Линк према одговору
1 minute ago, Кордун said:

pa super ti je ideja, ali sta drzava od tebe ima, koristis njenu infrastrukturu, zavrsio si drzavnu skolu, srpska vojska te branila u zadnjem ratu,

Bolje je pitanje sta sam ja imao od drzave da sam duzan da joj placam porez na moj rad i zaradu?
Znas moje stavove ali hajde da popricamo o finasiraju infrastrukture. Ssto se infrastrukture tice porez na rad i na firme sa time nema veze.
Infrastruktura telefonskih zica se finasira kroz telefoniju.
infrastruktura vodovoda kanalizacija i ostlaih stvari kroz racun za komunalije.
Ulice se finasiraju kroz akcize na benzin.

To su ti sve finasije koje ti trebaju za infrastrukturu. 

od cega ce da zive doktori, profesori, vojnici, policajci,

doktori i profesori treba da zive od svojih plata koje im obezbedjuje trziste medicine i obrazovanja isto kao sto IT ljudi zive od plata koje im obezbedjuje it trziste.

Sto se vojnika i policajaca tice to su dve sluzbe koje treba da se finasiraju iz poreskog sistema, jer svi koristimo njihove usluge. 
Medjutim, opet, to se ne finasira kroz porez na rad. 

kad ce neki privatnik da napravi most preko dunava da je besplatan za upotrebu

Nego to nije tema, most preko dunava se na finasira iz poreza na rad vec iz benzinskih akciza. Mislim zakonom i opravdanje akciza na benzin i slicne stvari su da se ponavljaju i grade putevi. Novaz iz poreza na rad teoretski se ne daje za to. 

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада
Sign in to follow this  
Followers 0

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.