Кратки видео водич за напредније кориштење форума:

Sign in to follow this  
Followers 0
Далматинац

ПУТИНОВ САРАДНИК: Протести у Београду су режирани споља да се ослаби власт

25 одговора у овој теми

http://srbin.info/2017/04/06/sta-traze-zene-u-crnom-na-protestima-mladih/

Цитирај

Шта траже „Жене у црном“ на протестима младих?

Милица Ђурђевић
18:27   06.04.2017.

Младим људима у Србији је украдена будућност и они имају свако морално право да протестују, али не да би се претходна власт преко њихових леђа обрачунавала са актуелном

Младим људима у Србији је украдена будућност и они имају свако морално право да протестују, али не да би се претходна власт преко њихових леђа обрачунавала са актуелном. На протестима српске младости, ако су спонтани, нема шта да траже Жене у црном, Наташе Кандић, вође Отпора, бивши досовци, службеници британске и америчке амбасаде, жуте патке и мигранти. Они никада и нигде нису случајно. Сигурно се нису окупили зато што много воле Србију и забринути су за њену будућност. И не брине њих што су Срби јефтина радна снага, јер су они довољно добро плаћени.

140.jpg

Наравно да омладина не би свесно цепала слике са српским жртвама, али очигледно је да су они који их хушкају на немире желели провокацију и сукоб са полицијом. Болна је чињеница да већина младих и не зна шта се налазило на том платну, али то је најмање њихова кривица. О српским жртвама се деценијама ћути, а у образовни систем инкорпорира се прекрајана историја. Лишени националног поноса и идентитета постали смо само јединка у маси, лака мета за манипулацију.

Јуче ми је момак који води протесте у једном граду у Западној Србији рекао: „Рекли су нам ови наши из странке, идите прво ви млади, па ћемо вам се ми придружити наредних дана.“ Поново би сакривени иза леђа омладине да репризирају 5.октобар. Иста матрица као и у Македонији, Украјини и другим жариштима обојених револуција.

О геополитичкој позадини ових дешавања не морамо вршити дубоку анализу. Довољно је да прочитамо изјаве званичника Русије, најобавештеније дипломатије света, и закључићемо да се ово крчка у западним кухињама.

Злоупотребљава се оправдано незадовољство народа за туђе интересе. Протести против власти и протести против државе нису исто. Устајали смо након скандалозних одлука овог и претходног режима – окупљали више од 15 000, док су прозападни медији писали „неколико стотина“ … Добијали смо прекршајне пријаве, позивани на информативне разговоре, нападани са свих страна, али нас нико и никада није бранио од силних „бораца и боркиња за људска права“ и заштитника грађана. Зашто?! Зато што ми никада, чак и када митингујемо против власти нисмо на истој страни! Интереси нам се не могу поклопити, јер ми се водимо циљевима српског народа, а они плановима својих финансијера. Ту нема заједничке тачке окупљања. Имала сам 10 година петог октобра, сећам се да су нам у кућу долазили пријатељи и фамилија да питају тату зашто није на улици: „Рајко, зар ти ниси најљући противник Милошевића?!“ „Јесам, и бићу, али нећу га рушити са овима, јер сам се против ових и борио.“ Многи су га касно разумели. Ти људи су били чиста срца и празних џепова, али они који су доведени знали су шта и раде и за кога раде. Наравно, да мој чика Јова из Калуђерице није био сорошев стипендиста. Домаћин човек, прекипело му и више није могао да седи скрштених руку, али они који су чика Јову лагали да доносе промене обучавани су у сорошевским центрима у Мађарској.

Питају се многи – значи ли то да ова власт треба да остане?! Одговорићу: Камо среће да ни ова, ни претходна нису ни долазиле. Да смо имали српску, слободну и суверену Владу. Нажалост, много је било повода да устанемо, али су тада ови који сада подбуњују народ седели, јер њих није занимао ни Бриселски споразум, ни Косово и Метохија, ни давање земље странцима, ни приватизације ни распродаје. Ни онда када је над Србима вршен погром, када су гореле светиње…

Сада, када је овако деликатна ситуација на Балкану пројектантима на Западу треба још више пољуљана Србија, подељено друштво и свеопшти хаос. Треба им Србија што даља од Русије, што вазалнија и што мање слободна. Питаће се неки – зар може више?! Може, јер за Запад је наша земља увек превише велика и јака, колико год јој прекрајали границе. Колико год се понизили – тражиће још. Никола Груевски је све учинио за Запад и за Албанце, али му нису опростили ни најмању сарадњу са Русијом, тапшали су га по рамену, док су му припремали готово грађански рат. Имам легитимно право да о овоме отворено говорим, јер нисам оћутала ниједну лошу одлуку власти – ни када је седео са Клинтом, ни када је довео Шредера на дан бомбардовања, ни када је спавао на поду у Бриселу.

Нема овде много мудрости, све може стати у једну реченицу – српски интереси су на првом месту! И када немамо одговорну власт, морамо бити одговорна опозиција. Имамо искуства – време је само да почнемо да учимо на њима.

Извор: Фејсбук статус Милице Ђурђевић

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору
Подели на другим страницама

Објавио (уређено)

http://web-tribune.com/u_fokusu/srbiji-preti-radikalizacija-situacije-i-haos-na-ulicama-organizatori-protesta-i-demonstranti-ce-izazvati-tragican-dogadaj

Цитирај

SRBIJI PRETI RADIKALIZACIJA SITUACIJE I HAOS NA ULICAMA: Organizatori protesta i demonstranti će izazvati TRAGIČAN DOGAĐAJ

Objavljeno: 12. april 2017. u 16:49 /

protesti 14

Ukoliko se prati matrica obojenih revolucija može se očekivati radikalizacija protesta njihova i izazivanje haosa na ulicama

Demonstrantima postaju dosadne besciljne šetnje u krug što pokazuje i smanjen broj ljuidi na ulicama, a pokušaji opozicije da ospori izborne rezultate su propali, te je neophodno dodati ulje na vatru kako bi protest „buknuo“ i privukao pažnju.

Za sada se formira kritična masa sačinjena od mnogih ekstremističkih grupa, poput huligana i evrofanatika. Međutim, to nije dovoljno da bi se protesti omasovile te se očekuje da protestanti i njihovi organizatori izazovu neki tragični događaj.

Izazivanje „tragičnog događaja“ predstavlja scenario po kome se veštački izaziva neka nesreća koja će akumulirati nezadovoljstvo šetača čime bi se započeli neredi. Scenariji mogu biti razni: od intervencije potplaćenog policajca do namerno izazvanog napada na organe reda, na policiju.

Glavno je da događaj bude tragičan.

Stručnjaci smatraju da je situacija sa protestima u Srbiji najsličnija sa obojenom revolucijom u Ukrajini.

Tamo su relativno ograničeni i mali protesti prerasli u haos na ulicama sa smrtnim ishodima i rušenjem institucija države
Na slici ispod možete videti posledice obojene revolucije u Ukrajini.

(Srbija Danas)

Уређено од dušan

Подели овај одговор

Линк према одговору

http://www.intermagazin.rs/vodja-se-oglasio-srdja-popovic-na-celu-studenata/?lang=cir

Цитирај

ВОЂА СЕ ОГЛАСИО: Срђа Поповић на челу протеста!

13 априла 2017

srdja-popovic-345

Игор Јакшић из покрета Народна јака Србија, који је иначе бивши члан Главног одбора СНС-а, обелоданио је да је оснивач и вођа Отпора Срђа Поповић покушао да се умеша у такозване “Протесте против диктатуре” који се ових дана организују у Београду и по градовима широм Србије.

Јакшић који је првих дана био на челу колоне, навео је да Поповић покушао да “подмити родољубе”, тако што му је слао мејлове “са одређеним упутствима”.

– Игоре, нашој организацији се свиђа што си преузео одговорност и стао на чело колоне. Прочитај ово па се чујемо брзо, контактираћу те ја – стоји у мејлу за који Јакшић тврди да му је послао Срђа Поповић, а испод којег је послат линк где му Поповић објашњава како и шта треба радити.

Јакшић за “Ало!“ каже да је сасвим очигледно да Поповић жели да потпуно преузме протесте.

– Као што је и преузео до сада. Он је мислио да сам ја организовао протесте, да сам на челу, не знајући да сам ја само подржао народну иницијативу односно народни бунт, па је мени упутио тај мејл, да би се договарао са мном. Ја сам се дистанцирао од протеста када сам видео ко се све у њега укључио- каже он.

И док из Центра за примењене ненасилне акције и стратегије (ЦАНВАС) Срђе Поповића тврде да Поповић нема никаве везе са мејловима који су послати, и да уопште није у земљи, аналитичари су уверени да Поповић итекако жели да се умеша, и овај мејл им се чини сасвим логичним.

– То је превише очигледан фалсификат, јер за почетак наведена је нетачна мејл адреса што се лако провери на сајту Канваса. Ово је тема за Тужилаштво за високотехнолошки криминал којој ће овај случај бити пријављен – поручују Поповићеви сарадници.

Ипак, политички аналитичар Бранко Радун каже да је очигледно да Поповић али и остали чланови Отпора желе да се умешају у протесте, ако , како додаје, већ увелико нису.

– Уопште ми није чудно што је Срђа контактирао Игора Јакшића, вероватно је контактирао и друге, сигурно Јакшић није ни први ни последњи са којим је ступио у контакт. Ја сам уверен да је Отпор и Срђа на неки начин од почетка у целој овој причи. Тај мејл говори о томе да људи који су организовали обојене револуције и протесте по свету попут Срђе, слабили и рушили режиме, желе да се овај протест ради по тој истој матрици – објашњава Радун за “Ало!“.

Извор: alo.rs

Подели овај одговор

Линк према одговору

http://kremlin.rs/стигла-порука-из-москве-путин-обећао/

Цитирај

СТИГЛА ПОРУКА ИЗ МОСКВЕ — ПУТИН ОБЕЋАО ЗАШТИТУ: Свим силама спречићемо преврат и обојене револуције у Србији!

13 / 04 / 2017
yiMkbLldnqEfEc3rUuVz32gqcDpzstE2-1024x63

Владимир Путин каже да ће Москва спречити ‘обојене револуције’ у државама чланицама Организације Уговора о колективној безбедности (ОДКБ), у којој наша земља има статус посматрача… Подржаћемо наше партнере на сваки могући начин, обећао је руски лидер.

Председник Владимир Владимирович Путин обећао је да ће свим силама спречити покушаје спровођења „обојене револуције“ и рушења уставног поретка и легитимне власти у Србији!

Руски лидер је поручио да ће Москва својим савезницима помоћи да зауставе изрежиране скупове који требају да доведу до преврата и насилног преузимања власти.

Конкретно, Путин је обећао помоћ свим државама које чине Организацију Уговора о колективној безбедности (ОДКБ), а у којој Србија од 2013. године има статус посматрача.

Саговорници Информера сматрају да је руски лидер овом поруком пре свега хтео да пошаље подршку легално изабраној власти у Београду и убедљивој победи Александра Вучића, против кога већ 11 дана трају такозвани спонтани протести.

Прети крвопролиће

Путин је нагласио да је Москва свесна „разних теорија које се спроводе у различитим деловима света, што доводи до озбиљне дестабилизације на тим просторима“.

– Не треба више дозволити ништа слично томе. Ми ћемо се потрудити да се у Русији понашамо на одговарајући начин и да истовремено подржимо наше партнере у ОДКБ на сваки могући начин – нагласио је Путин у интервјуу за руску телевизију Мир 24, а пренео је „Спутњик“. Тај руски портал наводи да су у последњих 25 година у свету организоване чак 24 „обојене револуције“.

– То је заједничко име процеса промене власти као што су ‘ружичаста револуција’ у Грузији, ‘тулипанска’ у Киргизији, ‘наранџаста’ у Украјини, ‘јасминова’ у Тунису и ‘лотосова’ у Египту. Оне обично почињу мирним скуповима и прерастају у жестоке сукобе. Циљ таквих акција, које су углавном изазване споља, јесте смена државног врха – наводи се у анализи „Спутњика“.

Коментаришући ове наводе, генерал Божидар Делић каже да су „обојене револуције“ на крају увек обојене крвљу невиног народа.

– Председник Путин најбоље зна да је много боље спречити него лечити… Кад је реч о протестима у Србији, брине ме та ‘спонтаност’ и то што не знамо организаторе, мада их наслућујемо. Ако се протести омасове, лако је покренути насиље. Зато стално треба опомињати грађане да не дозволе да буду изманипулисани – упозорава Делић.

Борба за слободу

Стевица Деђански из Центра за развој међународне сарадње сматра да Путин веома добро увиђа да су ‘обојене револуције’ опасност за демократски изабране власти које нису по вољи западних агената.

Лако до насиља
Ако се протести омасове, лако је покренути насиље, а Путин то веома добро зна
Божидар Делић, генерал у пензији.

– То смо имали прилике да видимо од Туниса, Либије, Египта, преко Македоније и Румуније, па сада до Србије. Када и ако Запад успе да негде доведе марионете на власт, та земља је окупирана. Путин је на овај начин послао поруку демократски изабраним властима у Србији да бране слободу и да ће имати подршку Русије… – закључује Деђански.

Извор: Informer.rs 9_9

1 person воли ово

Подели овај одговор

Линк према одговору

Креирајте налог или се пријавите да би коментарисали

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструјте се да би приступили друштву видовдан форума, једноставно је!

Register a new account

Пријави се

Већ имате налог, пријавите се овде

Пријави се сада
Sign in to follow this  
Followers 0

• На теми су присутни   0 members

No registered users viewing this page.